top of page

Knihovna Petra Bezruče v Opavě

Před rokem jsme nainstalovali dva Biblioboxy u hlavní budovy a na největší pobočku v Opavě Kateřinkách. Po roce bezporuchového chodu jsme s boxy velmi spokojeni nejen my knihovníci, ale zejména čtenáři.

Design boxů jsme zvolili podle barvy našich webových stránek. Boxy vybíráme 2x denně, ráno a odpoledne. Největší nápory zažívají Biblioboxy v létě v týdnu celozávodní dovolené, kdy je knihovna pro veřejnost uzavřena, v období mezi Vánocemi a samozřejmě při volnu v rámci státních svátků a o víkendech.

 

Bibliobox využívají nejen čtenáři, ale i naši dodavatelé tisku, protože se dříve stávalo, že zásilka jedné distribuční firmy byla vykrádána dodavateli druhé firmy. Teď už nic takového nehrozí. Biblioboxy neuzamykáme ani přes provozní dobu knihovny.

Knihovna je totiž umístěna na strategickém místě u autobusového a vlakového nádraží a tak čtenáři využívají možnost rychlého vrácení výpůjček i při návratu domů, pokud spěchají na spoj.

V Kateřinkách si pochvalují Bibliobox čtenáři, kteří jej ráno míjejí cestou do práce, ráno vrátí knihy a odpoledne po práci si půjčí jiné a mají tak kontrolu o stavu svých výpůjček. Za rok provozu jsme se až na jeden případ nesetkali s žádným problémem při vrácení knih. V tomto zatím jediném případě věříme, že se kniha záhadně objeví.

Mgr. Zuzana Bornová
Knihovna Petra Bezruče v Opavě
Bibliobox_Opava_01.jpg
Bibliobox_Opava_02.jpg
Bibliobox_Opava_03.jpg
bottom of page